Romantyczna kolacja w Dubaju

Gdzie w Dubaju pójść na naprawdę romantyczną kolację? Taką przy świecach, z kelnerem w smokingu, karmiącą zmysły i ducha, po której… po której przez długi czas jest się tylko we dwoje <wink, wink>… ?

Romantyczna kolacja w Dubaju

Takich miejsc jest wiele, ale wśród nich jest kilka, o których nie można wprost nie wspomnieć.

Jest Pierchic, położona na końcu molo, z widokiem na Burj Al Arab, specjalizująca się w owocach morza. W marcu 2013 restauracja ta została numerem jeden na liście najbardziej romantycznych miejsc w Dubaju wg magazynu Time Out Dubai.

Jest The Observatory, na 52 piętrze hotelu Marriott w rejonie Marina, podająca rewelacyjnego homara, z wydzieloną lounge (dla mniej głodnych i bardziej spragnionych). Zarówno z lounge jak i z części restauracyjnej rozpościera się niesamowity (zwłaszcza nocą) widok na oświetloną Marinę.

Jest również Al Muntaha, która wysoko podnosi poprzeczkę. Znajdująca się w wysuniętym cyplu hotelu Burj Al Arab (siedmiogwiazdkowego, wg miejskiej legendy, tak naprawdę pięciogwiazdkowego), jest restauracją, o której powinno się raczej mówić „wydarzenie”. Doświadczeni sommelierzy, szefowie kuchni o nieprzeciętnym talencie i wyobraźni oraz obsługa, która wie wszystko o rozpieszczaniu klientów… Niestety, kolacja dla dwojga to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, dlatego polecam ją jedynie na najspecjalniejsze ze specjalnych okazji (zaręczyny? awans? wyjazd teściowej na stałe do Australii?)