O mnie

Ewa Hindia: Prywatny Przewodnik Po Dubaju

Jestem licencjonowaną przewodniczką po Dubaju, Abu Dhabi i Sharjah, mieszkanką Emiratów od ponad 30 lat i kopalnią wiedzy na temat życia w tym kraju. Ponad dekada doświadczenia w oprowadzaniu wycieczek i entuzjastyczny stosunek do mojej pracy to gwarancja udanego zwiedzania ze mną miasta!

W Emiratach zamieszkałam w roku 1982. W ciągu tych ponad 30 lat byłam naocznym świadkiem zachodzących tu przemian, przyglądałam się jak z piasku wyrastają szklane drapacze chmur i chłonęłam lokalny styl życia. Z początku wydawał mi się on obcy, następnie stał się neutralny, aż w końcu poczułam, że to miejsce to mój dom. W Dubaju wychowałam, teraz już dorosłe, dwie córki.

Ponad 15 lat temu odebrałam moją pierwszą licencję przewodnika po Dubaju. Po drodze doszły jeszcze uprawnienia do oprowadzania po Abu Dhabi (sąsiednim emiracie i stolicy całego kraju).

Pracując jako przewodnik, oferuję swoim Klientom nie tylko książkowe informacje, lecz doświadczenie całego mojego dorosłego życia, które spędziłam na Półwyspie Arabskim. Co więcej, jako żona Araba, arabską kulturę, zwyczaje i jedzenie poznałam empirycznie. Pozwoliło mi to spojrzeć na te kwestie z trochę innej perspektywy. A tym, co odkryłam i czego doświadczyłam, chętnie się z Państwem podzielę.

Dubajska codzienność to nie tylko moja praca – to jestem cała ja.

Zapraszam!


Co robię, a czego nie?

✓ Pokazuję Dubaj w sposób elastyczny i dostosowany do indywidualnych życzeń każdego Klienta.

✓ W ramach wycieczki zapewniam transport, który jest realizowany przez uprawnione do tego firmy.

✓ W granicach Dubaju: odbieram z hotelu, a po zakończonym zwiedzaniu odwożę na miejsce (lub zostawiam tam, gdzie Klienci sobie życzą).

✓ Tłumaczę (polski – angielski – rosyjski).

✓ Organizuję wycieczki do Abu Dhabi.

❌ Nie robię rezerwacji w imieniu Klientów – bilety na dodatkowo płatne atrakcje musisz kupić sam. W trakcie typowej wycieczki, poza muzeum i abrą, nie ma płatnych atrakcji. Wejście do muzeum i rejs abrą – te koszty pokrywam ja.


Dlaczego warto zwiedzać ze mną?

Bo: Posiadam licencję wydaną przez Ministerstwo Turystyki (Dubai Tourism and Commerce Marketing Department). Oznacza to, że Twoja wycieczka nie zostanie przerwana, bo akurat lewy przewodnik został złapany i ukarany mandatem (tak, w różnych punktach miasta kryją się tajniacy, którzy fałszywych przewodników wyłapują).


Bo: Przekazywana przeze mnie wiedza jest rzetelna. Nie wymyślam liczb, faktów, czy niestworzonych historii. Jeśli zadasz mi pytanie, na które nie znam odpowiedzi – sprawdzę to w swoich wiarygodnych źródłach i wrócę do Ciebie z odpowiedzią, choćby mailowo.


Bo: Poza wiedzą “książkową” oferuję anegdoty i ciekawostki, które miałam możliwość poznać tylko dzięki temu, że w kulturę arabską się “wżeniłam” – w przenośni i dosłownie.


Bo: Jako przewodnik pracuję od 2006 roku. To 15 lat odpowiedania na najróżniejsze pytania i 15 lat ciągłego poszerzania mojej wiedzy.


Organizowane przeze mnie wycieczki są w 100% legalne. W myśl przepisów Ministerstwa Turystyki, przewodnikom nie wolno prowadzić samochodu z turystami i nie wolno wykorzystywać prywatnego samochodu. Zapewniany przeze mnie transport pochodzi z firm turystycznych i przewozowych, z którymi współpracuję. Wynajmuję od nich samochody i kierowców, którzy posiadają uprawnienia do przewozu turystów.

PAMIĘTAJ! JEŚLI TWOJA WYCIECZKA MA BYĆ LEGALNA, TWÓJ PRZEWODNIK BĘDZIE CAŁY CZAS NA WIDOKU NOSIŁ SWOJĄ LICENCJĘ I NIGDY NIE ZAPROPONUJE CI TRANSPORTU SWOIM WŁASNYM SAMOCHODEM LUB SAMOCHODEM BEZ ODPOWIEDNIO UPRAWNIONEGO KIEROWCY!