Restauracje przyjazne dzieciom

No tak, są w Dubaju restauracje idealne na biznesowy lunch i takie wręcz stworzone na kolację we dwoje. Jest też sporo miejsc, gdzie można posilić się przed nocą na parkiecie. A co, jeśli wakacje w Dubaju spędzamy z dziećmi? Czy są tu restauracje przyjazne dzieciom? Oczywiście!

Shakespeare & Co. – dla bardzo małych

Sieć kawiarni-restauracji o bardzo charakterystycznym, odrobinę dziwacznym, nie mniej jednak uroczym wystroju. Pomysł na lokal, w połączeniu ze smacznym jedzeniem (w tym menu śniadaniowe!) i przemiłą obsługą, sprawiły, że miejsce to stało się bardzo popularne, zwłaszcza wśród dubajskich mam.

Na uwagę zasługuje lokal w Al Safa, który na głowę bije siostrzane oddziały, oferując świetnie wyposażony pokój zabaw dla dzieci, gdzie oprócz wypchanego po brzegi pudła z zabawkami, maluchy znajdą krzesełka i stoliki w rozmiarze mini, oraz maksi telewizor z bajkami.

Saffron – dla trochę większych

Saffron w hotelu Atlantis to miejsce idealne na wyjście z dziećmi trochę większymi. Nie ma tu wprawdzie pokoju zabaw, ale jest bardzo dużo przestrzeni, panuje luźna atmosfera, a obsługa nie poluje na nawet bardzo rozbrykane brzdące.

Kolacje w formie bufetu (voucher w Entertainerze!) serwowane są siedem dni w tygodniu. Codziennie znajdziemy stację sushi, owoce morza, potrawy typowo azjatyckie (zarówno z bliższej, jak i dalszej części kontynentu) i obezwładniające stoisko z deserami (lody! czekoladowa fontanna! ciasta! owoce!). Ponadto, każdy dzień tygodnia ma dodatkowe menu odzwierciadlające kuchnie regionalne, gdyby więc stała ekspozycja restauracji okazała się niewystarczająco atrakcyjna, w zależności od dnia wizyty, możemy skosztować potraw rosyjskich, śródziemnomorskich i wielu innych.

Jamie Oliver – dla dużych, ale nie dorosłych

Ulokowana w części zwanej Promenadą w centrum handlowym Festival City, restauracja praktycznie uniwersalna. Ciekawe menu, ceny, jak na Dubaj, całkiem przeciętne, rewelacyjna obsługa i przestronny wystrój. Jedzenie doskonałe.

Z uwagi na lokalizację jest to restauracja idealna zarówno na nieformalną kolację we dwoje, spotkanie w większym gronie, jak i na wyjście z rodziną.