Parki wodne

Parki wodne w Dubaju

Dla odwiedzających Dubaj z dziećmi – pozycja obowiązkowa.

Dla tych, co kochają wodę i słoneczne kąpiele, ale drętwieją na samą myśl o leżeniu plackiem na plaży – pozycja obowiązkowa.

Dla lubiących skoki adrenalinypozycja obowiązkowa.

Aquaventure

Zbudowany przy hotelu Atlantis – wg ostatnich informacji – najlepszy park wodny w Europie i na Środkowym Wschodzie. Rozciągnięty na 42 akry, z rzeką atrakcji – w przenośni i dosłownie, bo liczne zjeżdżalnie, wodne wiry i wodospady rozłożone są wzdłuż kanału o długości 1.7 km. Pokonanie całości zajmuje około 45 minut.

Rzeka i jej rozrywkowe odnóża są tak skonstruowane, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od stromych zjeżdżalni dla odważnych po spokojne fale niosące leniwe ciała szukających odprężenia.

W ramy kompleksu wpisuje się również Zatoka Delfinów, największy na świecie przybrzeżny rezerwat tych niesamowitych ssaków. W 26 milionach litrów morskiej wody, na 4.5 hektarach przestrzeni mieszkają przedstawiciele butelkonosych, z których część współpracuje z ludźmi, dając nam możliwość bliższego poznania ich morskiego świata.

Wild Wadi

To z kolei park wodny wchodzący w skład kompleksu Jumeirah Beach Hotel. Ogromna instalacja, równie popularna jak Aquaventure (choć ja wolę tę pierwszą – kwestia gustu pewnie). Znajdziemy tutaj ponad 30 różnych zjeżdżalni!

Cennik

(Maj 2014)

Aquaventure

Dorośli i dzieci powyżej 1.2m wzrostu – 250AED
Dzieci poniżej 1.2m wzrostu – 205AED

Aquaventure – bilety łączone (park wodny i zwiedzanie akwarium The Lost Chambers)

Wild Wadi

Dorośli – 300AED
Dzieci – 240AED

Dorośli i dzieci powyżej 1.1m wzrostu – 275AED
Dzieci poniżej 1.1m wzrostu – 215AED

Godziny otwarcia, aktualne ceni i wszelkie inne informacje można znaleźć na oficjalnych stronach parków wodnych:

Aquaventure

Wild Wadi