Hotel Atlantis

Atlantis to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Dubaju położony w koronie wyspy Palmy. Został hucznie otwarty we wrześniu 2008. Hucznie, to znaczy pokazem sztucznych ogni wartym $20 milionów!

Atlantis w liczbach

Całkowita powierzchnia kompleksu, wliczając w to 1.4 km plaży, wynosi 46 hektarów (powierzchnia 64 stadionów Wembley).

Do konstrukcji Atlantisu wykorzystano ilość stalowych prętów o łącznej długości 58,000 km, czyli 9-krotną długość Chińskiego Muru. Do wykończenia budynku (ściany, fontanny, podłogi) wykorzystano 2,250 ton kamienia i marmuru.

W hotelu znajduje się ponad 1500 pokoi, w tym apartamenty, z których największy (Royal Bridge Suite), łączący Wieżę Wschodnią i Zachodnią, jest wielkości 924 mkw. Nocleg w R.B.S. może kosztować nawet do $35,000 za noc (w chwili pisania tego artykułu jest to cena $27,000).

W głównym lobby hotelu znajduje się dziesięciometrowa szklana rzeźba wykonana przez zespół artysty Dale Chihuly, składająca się z 3000 ręcznie wykonanych (dmuchanych) elementów. Elementy te zrobione zostały w Seatle, w Stanach, na czas transportu każdy element był zapakowany oddzielnie, a całość złożona została dopiero na miejscu.

Hotel zatrudnia ponad 3000 osób z 82 różnych krajów, które mówią 90 różnymi językami. W tych 3000 wliczonych jest ponad 500 szefów kuchni, którzy serwują ponad 15,000 posiłków dziennie.

Odnośnie posiłków dodam, że wołowina serwowana w hotelu, mimo, że pochodzi z Australii, jest marki Atlantis i jest serwowana tylko i wyłącznie tutaj. Żadna inna restauracja czy hotel nie mają do niej dostępu. Najlepsze jakościowo kawałki serwowane są w restauracji Seafire, reszta w pozostałych restauracjach hotelu. W sumie goście zjadają 4 tony wołowiny miesięcznie.

Na zakończenie dodam, że w kompleksie znajduje się również park wodny Aquaventure oraz Zatoka Delfinów, która zajmuje 4.5 hektara i jest największym przybrzeżnym habitatem delfinów na świecie.