Obserwatorium w Dubaju i spacer po krawędzi drapacza chmur!

Czasem myślę, że Dubaj nie może już zaskoczyć mnie swoją architekturą i pomysłami na nowe atrakcje. I wtedy w samym sercu miasta otwiera się hotel Address Sky View, a w nim platforma widokowa (obserwatorium)… i to w samym sercu Dubaju! Co więcej, jest to miejsce, w którym możemy spacerować po krawędzi drapacza chmur!

Hotel The Address Sky View położony jest naprzeciwko Burj Khalifa i składa się z 50-piętrowych bliźniaczych wież. Połączone są podium, w którym to właśnie mieści się platforma widokowa.

Obserwatorium Sky Views Observatory w Dubaju

Obserwatorium Sky Views w Dubaju znajduje się 219,5 m nad miastem. Ma ono imponującą szklaną podłogę o długości 25 m – połowa długości basenu olimpijskiego. Dla tych, którzy wolą podziwiać widoki zachowując grunt pod nogami przewidziana jest panoramiczna winda (ze ścianami z trzech stron!) oraz restauracja Sky 52. Jednak to dwie inne innowacyjne atrakcje sprawiają, że obserwatorium jest prawdziwie wyjątkowym miejscem!

Glass Slide

Glass Slide to oszklona zjeżdżalnia, który przenosi odwiedzających na zewnątrz budynku! Umożliwia przechadzkę „w powietrzu” i zapewnia niezrównane widoki na miasto. 

Edge Walk

Edge Walk idzie o krok dalej. A do tego idzie tam, gdzie kończy się podłoga! Atrakcja skierowana do odważnych, pozwala na spacerowanie na krawędzi drapacza chmur. Tak, dobrze się zrozumieliśmy. Spacer. Na krawędzi. Drapacza chmur. 

Sky Views Observatory jest dostępne poprzez The Address Sky View znajdujący się w pobliżu Dubai Mall, centrum handlowego pełnego atrakcji.

Informacje dotyczące godzin otwarcie i rezerwacji biletów znajdują się na oficjalnej stronie: https://www.skyviewsdubai.com