Biblioteka Szejka Mohammeda bin Rashida w Dubaju

Fantastyczny świat w dubajskiej rzeczywistości

Jest takie miejsce, gdzie nauka i zabawa spotykają się ze sobą. Gdzie książki, gdyby mogły, tańczyłyby z radości. Gdzie mole książkowe, oraz bibliotekarze, potrzebują kamizelek ratunkowych, aby nie zginąć w morzu wiedzy… To miejsce to fantastyczna biblioteka w Dubaju!

Biblioteka Szejka Mohammeda bin Rashida w Dubaju

Biblioteka Szejka Mohammeda bin Rashida w Dubaju to raj dla miłośników literatury wszelakiej. Jej kolekcja liczy ponad 4,5 miliona pozycji – drukowanych, elektronicznych oraz w wersji audio. Książki są głównie w językach angielskim i arabskim, ale nie tylko! Towarzyszą im gadżety takie jak narzędzia wirtualnej rzeczywistości czy roboty wyposażone w sztuczną inteligencję – to one odpowiedzą na Twoje pytania i dostarczą Ci wybrane książki.

W bibliotece odbywają się prelekcje, wydarzenia kulturowe i konferencje. Znajdziemy tam sklep z pamiątkami i rozmieszczoną na dwóch piętrach kawiarnię. Galerię sztuki wszelakiej i amfiteatr. Cichą przestrzeń do zatopienia się w lekturze, przygotowaną z myślą o osobach neuroatypowych i ich potrzebach. Oraz dział z książkami w języku Braille’a, zarówno po arabsku jak i angielsku.

Biblioteka czynna jest od poniedziałku do soboty od 9 do 21 (w piątki od 14 do 21). Wstęp mają dzieci powyżej 5. roku życia

Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest rezerwacja. Można dokonać jej na oficjalnej stronie biblioteki:https://www.mbrl.ae