Żywność bezglutenowa w Dubaju

Żywność bezglutenowa w Dubaju jest w miarę powszechnie dostępna. Nie ma wprawdzie tak ogromnego wyboru, jaki jest w Wielkiej Brytanii, czy w Stanach, ale w praktycznie każdym większym supermarkecie można znaleźć podstawowe produkty: pieczywo, mąkę, makarony, ciastka.

W sieci sklepów Organic produktów jest dużo więcej, od bezglutenowych płatków owsianych, przez wszelkiego rodzaju łakocie, po sosy, dodatki do dań, substytuty glutenu, itp.

Wiele restauracji (choć raczej tych z górnej półki) ma zapas bezglutenowego pieczywa, a ponadto, są dwie sieci pizzerii, które robią bezglutenową pizzę, lasagne i makarony.

Pierwszą jest Oregano Presto, drugą – 800pizza. Obydwie mają swoje lokale w różnych miejscach Dubaju i obydwie dowożą pizzę na telefon.

Dla leniwych jest sklep internetowy dostarczający produkty do domu (mają trochę większy wybór niż to, co znajdziemy na sklepowych półkach), a dla potrzebujących informacji – stowarzyszenie osób na diecie bezglutenowej, które regularnie spotyka się na kawę i rozmowy.