Stok narciarski Ski Dubai

Ski Dubai, czyli stok narciarski w centrum handlowym Mall of Emirates to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ikon Dubaju.

Ski Dubai posiada 5 torów o różnym stopniu trudności, z których najdłuższy ma 400 m.

Wyciąg ma 85 m. wysokości (ok. 25 pięter) i 80 m. szerokości. Według zapewnień firmy, jednocześnie może w środku przebywać 1500 osób.

Wewnątrz jest również park śnieżny wielkości 3,000 mkw., noszący miano największego na świecie zamkniętego parku śnieżnego.

Poza zjeżdżaniem na nartach, można w środku spędzić czas na sankach, spotkać pingwiny, czy stoczyć się po zboczu w tzw. kuli śnieżnej.

Od jakiegoś czasu są również organizowane dodatkowe atrakcje dla dzieci, jak np. dyskoteka odbywająca się w każdy piątkowy wieczór (na chwilę pisania tego artykułu!), a pragnący spalić kilka zbędnych kalorii dorośli, mogą się zapisać na snowrobics, aerobik na śniegu!

Ski Dubai w pigułce

Wejście jest tylko dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia.
Koszt: 200AED za 2h na stoku (dla umiejących jeździć) lub 300AED za cały dzień (dla dzieci odpowiednio AED 170 i 275). Wejście do parku śnieżnego to minimum 150AED (dorosły) i 140AED (dziecko) – dostępne są droższe opcje, w których wliczone są dodatkowe atrakcje
W cenie jest podstawowe ubranie i wyposażenie narciarza lub odwiedzającego park (kombinezon, buty, narty, kijki, jednorazowe skarpetki, kask – obowiązkowy dla dzieci poniżej 13 roku życia, itp.)
Uwaga: decydując się na podstawowe opcje cenowe, trzeba się zaopatrzyć we własne rękawiczki, nie są one wliczone w koszt.
Nie są wymagane rezerwacje. Poza większymi świętami (Eid) można bez większego problemu dostać się do środka