Odliczanie rozpoczęte!

Taaaka impreza była!

We wszystkich emiratach, nie tylko w Dubaju. Ale w Dubaju, oczywiście, najbardziej. Najgłośniej. Najwięcej. Najfajniej!

Dokładnie tydzień temu z hukiem zaczęło się odliczanie do otwarcia World Expo przypadającego na 20 października 2020.

Główna impreza odbyła się w cieniu Burj Khalifa. Wystąpiły światowe gwiazdy (między innymi Mariah Carey), niebo rozświetliły fajerwerki, a na najwyższym budynku świata pojawił się gigantyczny zegar odliczający dni, godziny i minuty do rozpoczęcia Expo. Wydarzenie transmitowane było na żywo w Luwrze w Abu Dhabi oraz w najpopularniejszych miejscach w pozostałych emiratach.

Tłumy, które przybyły pod Burj Khalifa i Luwr Abu Dhabi, zabawiali nie tylko artyści na scenie, ale też przechadzający się wśród zebranych szczudlarze, tancerze i przebierańcy. Było gorąco. Kolorowo. Różnorodnie. Solidarnie. Motywy wartości dzielenia, tolerancji i współpracy przewijały się we wszystkich aktach spektaklu. Można było skosztować kuchni z najdalszych zakątków świata. Obejrzeć artystów z dwudziestu sześciu różnych krajów. Skosztować tego, czym będzie World Expo 2020.

Od 20 października 2020 r. Do 10 kwietnia 2021 r. World Expo połączy uczestników i odwiedzających ze stu dziewięćdziesięciu dwóch (192!) krajów. Miliony odwiedzających będą świadkami ponad 60 pokazów dziennie, posilą się w ponad 200 punktach gastronomicznych, zapoznają się z najnowocześniejszymi technologiami oraz wezmą udział w pokazach artystycznych i wydarzeniach kulturalnych. Wszystko w otoczeniu oszałamiającej architektury. Wszystko pod hasłem „Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości”.