Nurkowanie w Dubaju: najgłębszy basen na świecie

Dubaj po raz kolejny zapisał się w księdze Rekordów Guinnessa!

Deep Dive Dubai zdobył tytuł najgłębszego basenu do nurkowania na świecie, detronizując w ten sposób nasz rodzimy Deepspot.

Basen ma głębokość 60 metrów, a wypełniony jest 14 milionami litrów świeżej wody – to tyle co sześć basenów olimpijskim razem wziętych.

Ale Deep Dive Dubai to nie tylko basen!

Zatopione miasto i podwodne studio filmowe

Największą gwiazdą Deep Dive Dubai jest „zatopione miasto”. Nurkowie mogą zwiedzać opuszczone mieszkania w podwodnym mieście, zagrać w bilard, czy piłkarzyki, a nawet usiąść za kierownicą!

Basen pełni również funkcję podwodnego studia filmowego – największego tego typu w regionie.

W kompleksie nurkowym znajduje się również restauracja wyposażona w ogromne okna i ekrany telewizyjne. Umożliwia nienurkującym rodzinom i przyjaciołom podglądanie bliskich w czasie ich podwodnej wycieczki.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, wokół basenu zainstalowano około 56 kamer. W kompleksie znajduje się również zaawansowana komora hiperbaryczna o pojemności 12 osób – na wypadek sytuacji awaryjnych.

Nie odwiedzaj Burj Khalifa zaraz po Deep Dive Dubai

Po każdym nurkowaniu zaleca się odczekanie 18-24 godzin przed wjazdem na wysokość większą niż 300 metrów. Doświadczeni nurkowie na pewno o tym wiedzą, ale dla zapominalskich informacja ta znajduje się w widocznych miejscach w Deep Dive Dubai. W drugą stronę ryzyka nie ma. Możemy wjechać na Burj Khalifa i nurkować zaraz po.

Obiekt jest otwarty na razie tylko na zaproszenie, ale udostępniony dla zwiedzających będzie jeszcze w tym roku.