Rezerwat flamingów w Dubaju

Jest w Dubaju takie miejsce, zupełnie niepozorne. Ot, taki kawałek zatoki otoczony autostradami. Przejeżdżając obok, nikt by nawet nie zerknął w jego stronę. A gdyby zerknął, to tylko na chwilę.

I to jest, proszę państwa, bardzo duży błąd! Bo miejsce jest magiczne!

Rezerwat flamingów w Dubaju

Sanktuarium ptaków wędrownych i przyrody Ras Al Khor Wildlife Sanctuary to oaza zapewniająca bezpieczną przystań flamingom, czaplom, kormoranom i innym pierzastym turystom. Ponieważ rezerwat obejmuje teren mokradeł, służy również jako miejsce lęgowe i dom dla wszelkiej maści skorupiaków, ssaków i ryb. Ale to właśnie flamingi, zimujące z dala od śniegu i niskich temperatur, są prawdziwą gwiazdą programu. Dostojne, na długich, smukłych nogach brodzą w moczarach. Zupełnie nie zdają sobie sprawy, że ich różowe pióra, w połączeniu z majaczącymi w oddali drapaczami chmur, to widok iście bajkowy. I nadzieja, że kiedyś uda się nam połączyć technologiczny postęp z niezastąpionym pięknem natury.

Sanktuarium znajduje się 15 minut jazdy taksówką od najbliższego metra, a wstęp jest darmowy. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Ras Al Khor Wildlife Sanctuary.

Jeśli chcielibyście połączyć wizytę w sanktuarium z wycieczką po Dubaju, bardzo chętnie Was tam zabiorę!