Heritage & Diving Village – skansen w Dubaju

Heritage & Diving Village to nic innego jak skansen w Dubaju. Położony jest u samego wejścia do zatoki Dubai Creek, w dzielnicy zwanej Shindagha (obecnie Historical Shindagha), w odrestaurowanych zabudowaniach dawnej portowej wioski.

Miejsce to jest szczególnie warte odwiedzenia popołudniową i wieczorowa porą w okresie zimowym (wiosennym też), kiedy muzeum ożywa wypełnione dźwiękami i zapachami towarzyszącymi tradycyjnym, beduińskim zajęciom.

Wtedy można podejrzeć (i spróbować!) jak ubrane w tradycyjną burkę (maskę w kształcie sokoła) kobiety przygotowują lokalne potrawy (przede wszystkim kilka odmian beduińskiego chleba oraz ligamat – typowy dla regionu deser, przypominający małe pączki) i tkają kosze z liści palmy.

Można zobaczyć, jak mężczyźni obrabiają metal albo oczyszczają małże.

Można też z bliska obejrzeć łodzie, którymi jeszcze kilkadziesiąt lat temu wypływano na połów pereł.

Kiedy odwiedzić i kiedy nie odwiedzać

Najlepszym czasem na odwiedzenie Heritage & Diving Village są popołudnia i wieczory w zimie i wczesną wiosną, oraz każdy wieczór w czasie trwania Ramadanu i obchodzenia większych świąt. Poza tym okresem, skansen pustoszeje i wszystko co zastaniemy to kilka stanowisk targowych.