Clymb Abu Dhabi, czyli tak wysoko jeszcze nie było!

Clymb w Abu Dhabi to najwyższa na świecie ścianka wspinaczkowa i komora spadochronowa.

Otwarta raptem parę dni temu – 29. listopada (o rety… koniec roku się zbliża!) w unikalnym, geometrycznie zaprojektowanym budynku. Projekt ten, jak wieść gminna niesie, inspirowany był emirackimi górami. Ale mniejsza o budynek (choć już dla samej konstrukcji warto odwiedzić atrakcję), jego zawartość to dopiero bajka!

Bajka oczywiście dla tych, którzy nie drżą o własne życie po wejściu na trzeci stopień drabiny.

W środku znajdziemy kilka ścian wspinaczkowych o różnych stopniach trudności. Dla supermanów i supermanek powstał The Summyt – najwyższa na świecie zadaszona ściana wspinaczkowa. Ma 43 metry wysokości i stworzona jest w sam raz na potrzeby profesjonalistów i zaawansowanych wspinaczy.

Clymb jest także domem dla najwyższej i najszerszej na świecie wewnętrznej komory lotów, która ma 9,7 metra szerokości i 32 metry wysokości. Podczas pokazu medialnego zademonstrował swoje zdolności przeciwstawienia się grawitacji Felix Baumgartner, znany jako Fearless Felix ze swojego wyczynu skoku na Ziemię z balonu helowego ze stratosfery w 2012 roku. Zobaczyć można też było zsynchronizowany „powietrzny taniec” spadochroniarzy Kyra Poh z Singapuru i Maji Kuczyńskiej z naszej pięknej Polski.

Chcesz spróbować? Atrakcja znajduje się na wyspie Yas i jest połączona z centrum handlowym Yas Mall w pobliżu Ferrari World. Nie trzeba martwić się brakiem doświadczenia – początkujący otrzymają instrukcje bezpieczeństwa od instruktora lotu, a także odpowiedni sprzęt (para okularów, kombinezon, kask i buty). Ceny zaczynają się od AED 215 – więcej informacji na oficjalnej stronie atrakcji: clymbabudhabi.com

Widzowie mogą również wejść do budynku i oglądać za darmo wspinaczy i fruwających w komorze wspinaczkowej.